Víte, čím plníme naše matýskovské polštáře?

Ne každý ví, jak vypadají náplně, které do kojicích a relaxačních polštářů používáme, a čím se od sebe liší. Proto jsme se rozhodli vás seznámit s materiály, které používáme.

Jde o EPS kuličky a o PES duté vlákno.

Oba druhy výplně mají atest o nezávadnosti.

EPS kuličky

Odebíráme od firmy, která se specializuje pouze na jejich výrobu, ale už z nich nic jiného nevyrábí. Což je k nezaplacení, protože tyto kuličky jsou jejich finálním produktem a tím pádem nehrozí, že by došlo k nějaké záměně a my dostali jinou kvalitu. Pro úplnost dodejme, že obecně jsou EPS kuličky stavebním materiálem, vhodným například pro výrobu polystyrenu. Nicméně ty, jimiž plníme naše kojící polštáře, se k ničemu takovému nepoužívají.

Kuličky mají zhruba 1 až 4 mm. Obecně platí, že menší kuličky bývají kvalitnější a také oblíbenější, protože se tolik neslehnou a drží si tvar.

Jsou skvělé na polohování a stimulaci. Jemně masírují tělo a také uvolňují všechny svaly, což je jejich obrovská výhoda. Tím, jak se kuličky o sebe maličko třou, tak lehounce šustí. S tím je třeba počítat, ale je to jejich zcela přirozená vlastnost.

PES duté vlákno

Je v podstatě dlouhá polyesterová nit, svinutá do tvaru vločky. Opět používáme vlákno velice kvalitní, atestované. Výhodou je, že toto duté vlákno si lépe drží tvar než levnější vlákno, které je pouze načesané a připomíná na první pohled vatu.

Jaké má vlastnosti takový kojící polštář? Duté vlákno, které používáme, nešustí, takže miminko je na polštáři absolutně v klidu a nic ho nerozptyluje. PES duté vlákno je velice příjemné, jde o vzdušný materiál, takže se v něm nedrží vlhkost, a tedy ani plísně a roztoči.

Je ideální jako náplň do kojících polštářů, které maminka může použít už v těhotenství k pohodlnému spaní, a pak, až přijde miminko na svět, jako skvělou oporu při kojení.

Leave a comment